Grand Prix Regionaliów 2013 dla naszego miodu wrzosowego! - Bartnik Mazurski

Grand Prix Regionaliów 2013 dla naszego miodu wrzosowego!

W Centrum MT Polska w Warszawie w piątek, 19 kwietnia br, odbyły się drugie Targi Produktów Regionalnych “Regionalia” i premierowe Targi Agroturystyka. Przez trzy dni, do 21 kwietnia, na zwiedzających czekały kulinarne specjały z różnych stron Polski i świata, w tym wyborne miody, ekologiczne mięsa, aromatyczne wypieki, tradycyjne przetwory czy regionalne trunki. W tym roku na targach było ponad 200 wystawców z kraju i całego świata (Maroko, Gruzja, Bułgaria, Austria, Litwa, Węgry, Hiszpania). Zachęcali oni do odkrywania regionalnych uroków nie tylko od strony kulinarnej, ale też przyrodniczej. Za jednym razem można więc było się delektować wyjątkowymi smakami lokalnych specjałów i szukać ciekawych możliwości wypoczynku w ciszy i w harmonii z naturą. Wśród regionalnych propozycji Gospodarstwo Pasieczne Bartnik Mazurski prezentowało region oraz swoje miody jako reprezentacja Warmii i Mazur.

Bartnik Mazurski startował w prestiżowym konkursie “Skarby Natury”, współorganizowanym z telewizja Rolniczą TVR i zdobył najwyższy laur Grand Prix za miód wrzosowy. Jak ogłosiła komisja konkursowa, nasz miód otrzymał maksymalną ilość punktów i był bezkonkurencyjny w swojej kategorii.

W skład komisji wchodzili przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz organizatora targów.

Byliśmy bardzo (miło) zaskoczeni tą nagrodą. Drugą już na Regionaliach, gdyż także w ubiegłym roku otrzymaliśmy Grand Prix za nasz miód lipowy. To potwierdza sens naszej pracy i jakość produktów!

Honorowymi patronatami tegorocznej edycji Targów Regionalia byli : Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Scroll to Top