Miód wrzosowy Bartnika Mazurskiego zachwyca smakiem i aromatem - Bartnik Mazurski

Miód wrzosowy Bartnika Mazurskiego zachwyca smakiem i aromatem

VII edycja konkursu “Smaki Warmii, Mazur Powiśla na stołach Europy” odbyła się w sobotę, 17 listopada 2012 r. w Ełku. Był to drugi subregionalny finał VII edycji konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”. Jego organizatorem był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz Centrum Informacji Europe Direct Warmia i Mazury. Celem konkursu jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, “Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” oraz promocja jedynych w swoim rodzaju produktów i potraw, specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Uczestnikami konkursu byli producenci żywości tradycyjnej regionalnej. Jest nam niezmiernie miło, że smakosze i koneserzy docenili wartości smakowe miodu wrzosowego Bartnika Mazurskiego. Nasz Miód wrzosowy zajął I miejsce w kategorii Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego.

Oceniało je jury w składzie: Igor Marek Hutnikiewicz (przewodniczący komisji, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego), Wiesława Alicja Bojarska (członek komisji, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego), Zofia Matyjasek (członek komisji, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza), Jolanta Mackiewicz (członek komisji, Europe Direct Warmia i Mazury) oraz Elżbieta Kaczmarek (członek komisji, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztyni).

Scroll to Top