Miody z Barcji

Miody z Barcji

Pradawna Kraina BarcjiNasze gospodarstwo pasieczne zlokalizowane jest w północno-wschodniej Polsce, na terenie dawnych Prus, w krainie zwanej dawniej Barcją. Natura, odwieczny sprzymierzeniec człowieka, kolejny raz ofiarowała mu tutaj swoje bogactwo – pszczeli miód. Ludność zamieszkująca Barcję, obecne tereny województwa warmińsko-mazurskiego, niebawem stała się głównym dostawcą miodu i wosku – cennych w ówczesnych czasach produktów. Warto tu dodać, iż wartość wosku pszczelego była tak duża, że często nawet używano go jako środka płatniczego. Jego głównym odbiorcą na naszym terenie stał się Zakon Krzyżacki, który z czasem przepędził zamieszkujące go pogańskie plemię Bartów, a na ich ziemiach wzrósł Rastenburg (późniejszy Kętrzyn).

Miód lipowy z BarcjiJak powszechne i popularne było zajmowanie się bartnictwem, a później pszczelarstwem, za ziemiach Barcji, świadczą dzisiejsze nazwy niektórych miejscowości – Bartnik, Bartlewo, Barciany. Właśnie niedaleko Barcian, w miejscowości Gradowo od ponad pół wieku istnieje nasza pasieka, założona jeszcze przez ojca obecnego właściciela – pszczelarza z zawodu i zamiłowania. Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i doświadczenie sprawiły, iż nasze gospodarstwo pasieczne ‘Bartnik Mazurski’ jest jednym z największych na terenie byłej Barcji i w województwie warmińsko-mazurskim.

Pasieka Robert Pucer Bartnik MazurskiJest wiele czynników, które sprawiają, że nasze miody, miody z Barcji, są wyjątkowe. Przede wszystkim przyczynia się do tego sam region – czysty ekologicznie, położony z daleka od dużych aglomeracji miejskich i ruchliwych dróg, bogaty w unikalne rośliny. Znajdują się tu  także duże obszary starodrzewia (zwłaszcza parki lipowe – unikalne na skalę kraju i Europy), skąd udaje się nam pozyskiwać miody o wyjątkowymi i niepowtarzalnym smaku.

Marka miodów z Barcji daje gwarancję jakości i pochodzenia. Są one wyjątkową wizytówką naszego regionu.

Jakość i Tradycja dla Miodu Lipowego z Barcji :: Gospodarstwo Pasieczne Bartnik Mazurski Robert Pucer

 

Nasz Miód Lipowy z Barcji uzyskał prawo używania wspólnego gwarancyjnego znaku towarowego „Jakość Tradycja”.

Godło Gwarancyjne Jakość i Tradycja dla Miodu Lipowego z Barcji, Gospodarstwo Pasieczne Bartnik Mazurski Robert Pucer

 

Lista Produktów Tradycyjnych

 

Z kolei oba nasze miody z Barcji (tj. Miód Lipowy z Barcji oraz Miód Wielokwiatowy z Barcji) zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, co dodatkowo potwierdza ich wysoką jakość oraz zgodność z tradycją.