Historia Pasieki - Bartnik Mazurski

Historia naszej pasieki 

Historia Bartnika Mazurskiego rozpoczyna się ponad pół wieku temu, kiedy to Włodzimierz Pucer, pszczelarz z potrzeby serca i zamiłowania do przyrody, założył swoje pierwsze gospodarstwo pasieczne. Szybko okazało się, że takiego miodu nikt inny pozyskać nie potrafi. Uli przybywało, a pan Włodzimierz z pasją pogłębiał swoją widzę, tworząc pasiekę, którą dziś – według podobnych tradycyjnych zasad i z takim samym szacunkiem do natury – prowadzi jego syn Robert.

Cywilizacyjny postęp sprawia, iż często nie pamiętamy o tym, że przyroda jest naszym sprzymierzeńcem. A słodki specyfik, jakim jest miód, posiadający wszechstronne zastosowania, może cieszyć nasze podniebienia dzięki nam – bartnikom ludziom żyjącym w symbiozie z naturą. Na rynku spotkać można wiele marek miodów. Sięgajmy jednak po te sprawdzone, z wiarygodnych źródeł i z wieloletnią tradycją.

Jest wiele czynników, które sprawiają, że nasze miody są wyjątkowe. Pochodzą z terenów Zielonych Płuc Polski oraz obszaru Natura 2000, regionu czystego ekologicznie, wolnego od wielkich aglomeracji miejskich i ruchliwych szlaków komunikacyjnych. O wyjątkowości naszych miodów w dużej mierze stanowi charakterystyka terenu i bogactwo roślinności (szczególnie duże obszary łąk oraz starodrzewia – w tym ponadstuletnie lipy).

Potwierdzeniem doskonałych walorów naszych są liczne nagrody i wyróżnienia. Oprócz gospodarstwa pasiecznego prowadzimy także gospodarstwo ekologiczne, w którym uprawiamy maliny, będące również doskonałym pożytkiem dla naszych pszczół.

Scroll to Top