Do czego można wykorzystać naturalny miód? Sprawdź! - Bartnik Mazurski

Do czego można wykorzystać naturalny miód? Sprawdź!

Naturalny miód jest niezwykle zdrowy i pełen właściwości odżywczych, które doskonale wpływają na cały organizm. Właśnie z tego powodu warto wiedzieć, do czego można go wykorzystać, aby jeszcze bardziej cieszyć się jego smakiem, oraz tym, co ma do zaoferowania. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną do gustu każdemu, kto się na nie zdecyduje!

Spis treści:

  1. Wykorzystanie miodu w kosmetyce – dlaczego warto?
  2. Zastosowanie miodu w przypadku przetworów
  3. Miód do pielęgnacji włosów

Wykorzystanie miodu w kosmetyce – dlaczego warto?

Zastosowanie miodu w kosmetyce sięga już nawet czasów starożytnych. Kosmetyczne właściwości miodu biorą się przede wszystkim z jego bogatego składu, który pozytywnie wpływa na całą skórę, ale i na samopoczucie. Składniki miodu, takie jak fruktoza, glukoza czy woda, doskonale wchłaniają się przez skórę i tym samym mocno ją nawilżają, zapobiegając nadmiernej utracie wody. Do tego dochodzą również sole mineralne, oraz witaminy, które wnikają w głębokie struktury skóry i odżywiają komórki. Zaleca się korzystanie z kosmetyków, które w swoim składzie posiadają miód, a także dodawanie naturalnego miodu do swoich ulubionych kremów, albo masek. W ten sposób odżywić można również włosy, a zwłaszcza suche, zniszczone słońcem końcówki.

Szukasz najlepszej jakości miodu? Oto nasze propozycje!

Zastosowanie miodu w przypadku przetworów

Doskonałym sposobem na wykorzystanie miodu jest również dodanie odrobiny do wykonanych samodzielnie przetworów. Tyczy się to wszystkich przetworów owocowych, które przechowywane są w słoikach, czyli chodzi tutaj o dżemy, kompoty, konfitury. Co ma na celu taki zabieg? Przede wszystkim doskonale wpływa on na przedłużenie żywotności domowych wyrobów. Tak zabezpieczone przetwory na pewno się nie zepsują i będą mogły być przetrzymywane w słoikach przez o wiele dłuższy czas. Oczywiście ma to także pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ uwolnione zostaną właściwości zawarte w miodzie, które wpływają na wzmocnienie organizmu.

Miód do pielęgnacji włosów

Doskonałym sposobem na pielęgnację włosów jest również zastosowanie miodu. Przydatny jest on zwłaszcza, wtedy gdy pojawi się nieestetyczny łupież. Najlepszym sposobem na sporządzenie takiej mieszanki, jest połączenie letniej wody z miodem. Taką odżywką należy płukać skórę głowy, oraz całe włosy. Efekty będzie można zauważyć już nawet po kilku regularnych płukankach. Jeśli problem z łupieżem nie wynika z żadnych poważnych problemów zdrowotnych, to miód na pewno sobie z tym poradzi w krótkim czasie!

Scroll to Top