Jak rozpoznać prawdziwy miód? Sprawdź! - Bartnik Mazurski

Jak rozpoznać prawdziwy miód? Sprawdź!

Miód ma wiele właściwości odżywczych i pozytywnie działa na cały organizm. Jednak bardzo ważne jest to, aby umieć odróżnić, który z dostępnych miodów jest prawdziwy i może być bezpiecznie stosowany na co dzień. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza teraz, gdy wybór produktów jest tak duży i trzeba umiejętnie dokonywać wyborów.

Spis treści:

  1. Jak rozpoznać prawdziwy miód po smaku?
  2. Jak rozpoznać prawdziwy miód po teście ściekania
  3. Jak rozpoznać prawdziwy miód po teście rozpuszczania

Jak rozpoznać prawdziwy miód po smaku?

Wielu specjalistów zajmujących się miodem, zwłaszcza pszczelarzy, doskonale wie o tym, że prawdziwy miód można rozpoznać właśnie po smaku. Miód naturalny, który pozbawiony jest jakichkolwiek dodatków, na samym początku jest dość słodki. Szybko jednak jego aromaty sprawiają, że w ustach pojawia się uczucie lekkiego pieczenia, a w niektórych przypadkach również drapania w gardle. Jeśli miód pozbawiony będzie tak charakterystycznego posmaku, najpewniej jest sztucznym wytworem z wody i cukru.

Jak rozpoznać prawdziwy miód po teście ściekania

Oczywiście test smaku to niejedyny sposób na to, aby rozpoznać, czy mamy do czynienia z prawdziwym miodem, czy jedynie z mieszanką wody i cukru. Test ściekania to kolejny prosty sposób, który da jednoznaczny wynik, a co więcej można bez trudu wykonać go w domowych warunkach i do tego w pełni samodzielnie. Aby przeprowadzić test ściekania, bardzo ważne jest to, aby nabrać na łyżeczkę odrobinę miodu i jednostajnym strumieniem lać go na talerzyk. Jeśli ścieka on równomiernie i tworzy na talerzu stożek, zamiast rwania się, wtedy można mieć pewność, że jest to miód w pełni naturalny.

Szukasz naturalnego i przede wszystkim pysznego miodu wysokiej jakości? Nasza pasieka z miodami gwarantuje doskonałą jakość i smak miodów!

Jak rozpoznać prawdziwy miód po teście rozpuszczania

Prawdziwość miodu można też sprawdzić przy pomocy testu rozpuszczania. Podobnie jak w przypadku testu ściekania, tak i ten można wykonać w kilka chwil. Wystarczy wziąć szklankę zimnej wody i zanurzyć w niej łyżeczkę miodu. Jeśli ten miód będzie rozpuszczał się równomiernie i to najlepiej, tworząc przy tym smugi, wtedy można mieć pewność, że ma się do czynienia z miodem w pełni naturalnym, który posiada wszelki pozytywne właściwości i można śmiało po niego sięgać na co dzień. Właściwości takiego miodu będą wręcz nieocenione. Poprawia on trawienie, a także wzmacnia odporność, co sprawia, że jest często wybieranym produktem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy łatwo o sezonową infekcję.

Scroll to Top