Dwie nagrody na Święcie Miodu w Ełku - Bartnik Mazurski

Dwie nagrody na Święcie Miodu w Ełku

Z przyjemnością informujemy, że dnia 6 października 2012 r., na Święcie Miodu w Ełku, miody Gospodarstwa Pasiecznego Bartnik Mazurski zostały po raz kolejny nagrodzone. Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego został przyznany dwukrotnie za miód Lipowy oraz miód Rzepakowy.

Agencja Rynku Rolnego przyznała również niezależnie dwa pierwsze miejsca dla naszych miodów. Z pośród 27 próbek nasze miody były bezkonkurencyjne.

Jak sama nazwa wskazuje święto to ma na celu promowanie polskiego pszczelarstwa na Warmii i Mazurach. Oceną próbek dostarczonych przez pszczelarzy zajmowało się jury z przewodniczącym komisji prof. Jerzym Wilde z Katedry Pszczelnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Olsztynie.

Sukces osiągnięty przez nas to, jak oceniło jury konkursu, wynik konsekwentnego pogłębiania naszych doświadczeń opartych na zachowaniu tradycyjnego charakteru odwirowanych miodów oraz najwyższej jakości, egzekwowanej zarówno na etapie pozyskania jak również konfekcjonowania naszych miodów. To dzięki temu Bartnik Mazurski stał się synonimem jakości i dobrego smaku.

Scroll to Top